Home > Liga 1 > Rapid trece de FC Argeș și urcă pe primul loc în Superliga

Rapid trece de FC Argeș și urcă pe primul loc în Superliga

rapid-fc-arges-superliga

Rapid a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Argeș cu scorul de 2-1 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a patra din Superliga.

Sefer a deschis scorul pentru gazde în minutul 45 cu un șut plasat din marginea careului după o minge excelent întoarsă de Costache. Același Sefer a făcut 2-0 în minutul 64 după o acțiune individuală și un șut la colțul lung din colțul careului.

Cu această victorie, Rapid acumulează nouă puncte și urcă pe primul loc în clasament. FC Argeș este pe șase cu șase puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu Petrolul, iar FC Argeș va primi vizita celor de la FC U Craiova.