Home > Liga 1 > Rapid reuseste sa mai amane sarbatoarea celor de la FCSB

Rapid reuseste sa mai amane sarbatoarea celor de la FCSB

fcsb-rapid-superliga

FCSB si Rapid au încheiat la egalitatea în această seară pe National Arena, scor 2-2 (1-2), într-o partidă contând pentru etapa a 5-a din play-off-ul Superligii.

Olaru a adus-o în avantaj pe FCSB în minutul 9 cu un șut plasat din interiorul careului. Krasniqi a restabilit egalitatea trei minute mai tarziu dupa ce a profitat de o eroare a lui Șut și a marcat cu un șut pe colțul scurt.

Rrahmani i-a adus pe Giuleșteni la conducere cu o lovitură de cap după o centrare din lovitură liberă a lui Petrila. Băluță a readus din nou egalitate pe tabela de marcaj marcând sigur din marginea careului mic.

După acest egal, FCSB acumulează 45 de puncte având 11 puncte avans față de următoarea clasată. Rapid este pe 5 cu 29 de puncte.

Etapa viitoare FCSB va juca în deplasare cu Sepsi, iar Rapid va juca pe terenul celor de la Farul.

Detaliile meciului

Echipele de start

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Chiricheş (Dawa 42), Radunovic – Lixandru (Alhassan 77), Ad. Şut, Olaru – Oct. Popescu (Radaslavescu 77), Miculescu (Al. Băluţă 46), Fl. Coman. Antrenor: Elias Charalambous.

RAPID: Aioani – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Hromada (Emmers 51), Oaidă, Hasani (Burmaz 71) – E. Krasniqi, A. Rrahmani, Petrila (Funsho Bamgboye 71). Antrenor: Bogdan Lobonţ.