Home > Liga 1 > Rapid întoarce spectaculos scorul la Sf. Gheorghe

Rapid întoarce spectaculos scorul la Sf. Gheorghe

sepsi-rapid-superliga

Rapid a învins-o în această seară în deplasare pe Sepsi cu scorul de 2-1 (2-1) într-o partidă contând pentru etapa a șaptea din Superliga.

Rondon a deschis scorul pentru gazde în minutul 21 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Sefer asupra lui Ciobotariu. Sefer a restabilit egalitatea în minutul 27 înscriind simplu cu capul din trei metri la o minge respinsă greșit de Niczuly la centrarea lui Ioniță.

Acelați Ioniță a înscris un eurogol în prelungirile primei reprize cu un șut în vinclu de la 20 de metri.

Cu această victorie, Rapid trece pe primul loc în clasament cu 15 puncte, în timp ce Sepsi este pe 5 cu 10 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu U Craiova 1948, în timp ce Rapid va primi vizita celor de la U Cluj.