Home > Liga 1 > FOTO | Rapid reintră în lupta pentru Europa

FOTO | Rapid reintră în lupta pentru Europa

rapid-cfr-liga-1

Rapid a învins-o în această seară pe CFR Cluj cu scorul de 3-1 (3-1) într-o partidă contând pentru etapa a 6-a a play-off-ului Superligii.

Dugandzic a deschis scorul în minutul 8 pentru giuleșteni dintr-un penalty primit în urma unui fault al lui Braun asupra lui Ioniță. Kait a dublat avantajul gazdelor în minutul 12 cu un șut imparabil de la 25 de metri.

Braun a redus din diferență în minutul 15, centrarea acestuia pacălindu-l pe portarul Moldovan care n-a putut interveni. Dugandzic a refăcut diferența de două goluri la ultima fază a primei reprize după ce a deviat perfect centrarea lui Junior Morais.

Cu această victorie, Rapid acumulează 34 de puncte și rămâne pe locul 5 în clasament. CFR este pe 3 cu 38 de puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu Farul, iar CFR Cluj va primi vizita celor de la CSU Craiova.