Home > Liga 1 > FOTO | Rapid câstigă și al doilea derby bucureștean pe National Arena

FOTO | Rapid câstigă și al doilea derby bucureștean pe National Arena

papeau-gol-dinamo-rapid
« de 5 »

Rapid a învins-o în această seară pe Dinamo pe National Arena, scor 2-1, într-o partidă contând pentru etapa a 23-a din Superliga.

Jayson Papeau a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 44 cu o execuție plasată după ce a fost găsit liber în mijlocul careului de El Sawy. Dinamo a restabilit egalitatea la faza următoare prin Abdallah care a deviat super cu câlcăiul șutul lui Ilic.

Burman a adus victoria giuleștenilor în minutul 90 după ce a pivotat superb și a șutat din 10 metri imparabil pentru portarul dinamovist.

După această victorie, Rapid acumulează 39 de puncte și urcă pe locul doi în clasament. Dinamo rămâne pe 15 cu 16 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo ca juca în deplasare cu FC U Craiova 1948. Rapid va primi vizita celor de la Oțelul Galați.