Home > Fotbal > FOTO | Dinamo, ca și iesită din lupta pentru promovarea directă

FOTO | Dinamo, ca și iesită din lupta pentru promovarea directă

dinamo-poli-iasi-liga2

Poli Iași a învins-o în această seară în deplasare pe Dinamo cu scorul de 3-1 (1-1) într-o partidă contând pentru etapa a 5-a a play-off-ului Ligii Secunde.

Ghezali a deschis scorul pentru gazde în minutul 22 cu un șut spectaculos la vinclu din interiorul careului. Harrison a restabilit egalitatea în minutul 42 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Roman.

Alin Roman i-a adus pe oaspeți în avantaj în minutul 58 după ce l-a învins pe Oncescu dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri lateral stânga. Același Roman a stabilit scorul final, 3-1, cu un șut pe jos de la 25 de metri.

Cu această victorie, Poli Iași urcă pe locul 1 cu 49 de puncte, în timp ce Dinamo este pe 4 cu 38 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Gloria Buzău, în timp ce Poli iași va primi vizita celor de la Oțelul.