Home > Liga 1 > FCSB nu poate trece de U Cluj pe National Arena

FCSB nu poate trece de U Cluj pe National Arena

fcsb-u-cluj-liga-1

FCSB și U Cluj au remizat în această seară pe National Arena, scor 1-1, într-o partidă contând pentru prima etapă a noului sezon de Superliga.

Adrian Bălan a deschis scorul pentru oaspeți la ultima fază a primei reprize după ce a finalizat din marginea careului mic mingea întoarsă perfect de Ioan Filip. Florin Tănase a egalat în minutul 55 dintr-un penalty dictat după ce tot el a fost faultat în careu de Gorcea.

După acest egal, cele două echipe ocupă temporar locurile șapte și opt.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu Rapid, iar U Cluj va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.

Detaliile meciului

Echipele de start

FCSB: Târnovanu -Crețu, Dawa, Haruț, Șerban (46′ Ov. Popescu) – Olaru, Edjouma (46′ Șut), Tănase – Cordea (46′ Oaidă), Coman (64′ Stoica), Popescu (78′ Mamut). Antrenor: Anton Petrea;

U Cluj: Gorcea – Romeo, Ilie, Ispas, Pîrvulescu – Remacle (81′ Bic), Pires, Filip – Tescan (44′ Fernandes), Bălan, Chipciu. Antrenor: Erik Lincar;