Home > Liga 1 > FC Argeș, victorie facilă în fața celor de la UTA

FC Argeș, victorie facilă în fața celor de la UTA

fc-arges-uta-liga-1

FC Argeș a învins-o în această seară pe teren propriu pe UTA cu scorul de 2-0 (1-0) într-o partidă contând pentru prima etapă din Superliga.

Bertrand a deschis scorul pentru gazde în minutul doi după ce a profitat de un luft a lui Vukcevic la o aruncare de la margine a lui Tofan. Același Bertand a reușit dubla în minutul 54, finalizând o centrare pe jos a lui Jakolis.

După această victorie, FC Argeș urcă momentan pe locul 3 în clasament, în timp ce UTA este pe 15.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu Sepsi, iar UTA va primi vizita celor de la Petrolul.