Home > Liga 1 > Egal spectaculos în Bănie între Craiova și Sepsi

Egal spectaculos în Bănie între Craiova și Sepsi

craiova-sepsi-liga-1

CS Universitatea Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat în această seară în Bănie, scor 2-2 (1-0), în prima etapă din Superliga.

Gustavo a deschis scorul în minutul 29 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Andrei Ivan. Același Gustavo a dus scorul la 2-0 în minutul 59 cu un șut din 12 metri după o minge întoarsă de Koljic.

Damașcan a redus din diferență în minutul 73 cu un șut din voleu după o centrare a lui Dimitrov. Păun a restabilit egalitatea în minutul 87 cu un șut deviat din marginea careului.

După ce acest egal, cele două echipe ocupă temporar locurile 2-3.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu U Cluj, iar Sepsi va primi vizita celor de la FC Argeș.