Home > Fotbal > Dinamo obține o primă victorie în play-off

Dinamo obține o primă victorie în play-off

unirea-dej-dinamo-liga2

Dinamo a învins-o în această după-amiază în deplasare pe Unirea Dej cu scorul de 3-0 (2-0) în etapa a doua a play-off-ului ligii secunde.

Laruccea a deschis scorul în minutul 27 după ce a reluat din marginea careului mic o centrare din corner a lui Iulian Roșu. Patru minute mai târziu, Iglesias a dublat avantajul oaspeților cu o lovitură de cap după o centrare perfectă de pe dreapta a aceluiași Roșu.

Iglesias a închis tavela la 3-0 în mintuul 77 cu un șut imparabil de la 20 de metri.

Cu această victorie, Dinamo urcă pe locul 4 în clasament cu 35 de puncte. Unirea Dej este pe 6 cu 32 de puncte.

Etapa viitoare, Unirea Dej va juca în deplasare cu Gloria Buzău, iar Dinamo va primi vizita celor de la Oțelul.