Home > Liga 1 > Probleme pentru Sepsi! Marius Ștefănescu a fost suspendat

Probleme pentru Sepsi! Marius Ștefănescu a fost suspendat

În etapa a noua a Superligii României, CS Universitatea Craiova a învins pe Sepsi Sfântu Gheorghe, cu scorul de 2-1. Marius Ștefănescu (25 de ani) a primit, aseară, al patrulea cartonaș galben din această stagiune și va rata duelul din etapa următoare, cu FCSB.

Extrema dreapta a covăsnenilor a fost avertizată de Horațiu Feșnic, în minutul 71, după ce fotbalistul din Caracal l-a tras de tricou pe Alexandru Mitriță. Astfel, Marius Ștefănescu a acumulat 4 cartonașe galbene, iar acesta va rata duelul din etapa viitoare, când Sepsi primește vizita celor de la FCSB.

Marius Ștefănescu:,,Am dat gol, dar nu ne-am trezit”

La sfârșitul duelului din Bănie, Ștefănescu a vorbit despre începutul slab de partidă a lui Sepsi, dar și despre lipsa de eficiență a covăsnenilor, din repriza a doua, când aceștia au jucat cu un om în plus, după eliminarea lui Badelj.

Am început cum nu se putea mai prost, am luat gol în minutul 1 și apoi am mai primit unul rapid. Am dat gol, dar nu ne-am trezit. Mergem mai departe și sperăm să câștigăm următorul meci. Sincer, am înscris degeaba, cum s-ar spune.

Preferam să nu înscriu și să câștigăm. Ne-am creat foarte puține ocazii după ce au luat cei de la Craiova cartonașul roșu.

Trebuie să învățăm să avem mai multe ocazii, nu prea am avut ocazii după acel roșu. Trebuie să învățăm din acest meci, să luăm ce e mai bun din el și să trecem pe mai departe.

Știam că suntem singura echipă neînvinsă, ne așteptam să fie un meci greu. Am pierdut jocul încă din primele 20 de minute. Asta este, ne pare rău că am pierdut”, a declarat Marius Ștefănescu.

Marius Ștefănescu a fost dorit în această vară de FCSB și Rapid, dar nicio ofertă nu s-a concretizat. La momentul respectiv, patronul lui Sepsi, Laszlo Dioszegi a refuzat să îl cedeze pe Marius Ștefănescu, cel puțin până în iarnă.

Cota de piață a lui Marius Ștefănescu este de 1.2 milioane de euro, conform Transfermarkt.com

Articole Asemanatoare
dragusin_tottenham_transfer
Edward Iordănescu, reacţie după transferul lui Drăguşin: ,,Radu e acum locomotiva la nivel de exemplu!”
Mircea Lucescu a demisionat la sfârșitul meciului cu Șahtior
fcsb-revine-in-ghencea
FCSB a desemnat un agent să găsească un atacant în Africa de Sud! Când va pleca acesta