Home > Liga 1 > Jaqueline Cristian, in turul II la Wimbledon

Jaqueline Cristian, in turul II la Wimbledon

jaqueline-cristian-turul-II-wimbledon

Jaqueline Cristian, nr. 133 WTA, s-a calificat in turul al doilea al turneului de la Wimbledon dupa ce a trecut de italianca Lucia Bronzetti, nr. 47 WTA, scor 6-3, 6-4. Partida a durat o ora si 23 de minute.

Dupa doua game-uri in care cele doua jucatoare au reusit sa isi faca serviciul, Jaqueline a reusit sa se desprinda la 3-1. Italianca a reusit sa revina insa si sa egaleze la 3. Sportiva noastra n-a acuzat socul si a luat ultimele trei game-uri ale setului pe care l-a inchis la 6-3.

Italianca a inceput mai bine setul secund si s-a desprins la 3-0. Desi Jaqueline a reusit sa vina la 2-3, Bronzetti s-a desprins din nou la doua game-uri 2-4. De aici, sportiva noastra a castigat patru gameuri la rand si astfel si-a adjudecat si actul secund cu 6-4.

In turul urmator, Jaqueline o va infrunta pe brazilianca Beatriz Haddad Maia, nr. 13 WTA.