Home > Liga 1 > FCSB se încurcă și la Mioveni

FCSB se încurcă și la Mioveni

fcsb-cs-mioveni-superliga

CS Mioveni și FCSB au încheiat în această seară la egalitate, scor 1-1 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a patra din Superliga.

Ionuț Balaur a deschis scorul pentru gazde în minutul 26 cu un șut din marginea careului după o minge întoarsă excelent de Pop la o fază la care defensiva vice-campioanei a dormit. David Miculescu a reușit primul său gol la FCSB în minutul 79 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Olaru.

După acest egal, CS Mioveni se află pe ultima poziție cu un singur punct, în timp ce FCSB este pe 11 cu trei puncte.

Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita celor de la Chindia Târgoviște.

Detaliile meciului

Echipele de start

CS Mioveni: Popescu – Balaur, Scarlatache, Garutti (74′ Buziuc) – Oancea, Panait (59′ Cierpka), Pop, Burnea (86′ Iacob) – Rădescu (75′ Antal), Blănaru, Coșereanu (59′ Trif). Antrenor: Alexandru Pelici;

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu (30′ Haruț), Dawa, Bouhenna, Boboc (80′ Radaslavescu) – Șut (58′ Olaru), Oaidă (58′ Muși) – Cordea, Miculescu, Oct. Popescu – Stoica. Antrenor: Nicoale Dică;

Arbitrii

Kovacs Szabolcs – A1: Danşa Ciprian Florin, A2: Slabu Stelian – VAR: Găman George Cătălin;