Home > Fotbal > FCSB, învinsă după pauză de West Ham

FCSB, învinsă după pauză de West Ham

west-ham-fcsb-conference league

FCSB a fost învinsă în această seară de West Ham cu scorul de 1-3 (1-0) în prima etapă a fazei grupelor Conference League.

Cordea a deschis scorul în minutul 34 pentru vice-campioana finalizând din patru metri centrarea perfectă a lui Olaru. Gazdele au egalat în minutul 69 prin Bowen dintr-un penalty dictat în urma unui fault mai mult decât discutabil al lui Tîrnoveanu asupra lui Cornet.

Emerson le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 75 după ce a profitat de mai multe greșeli în lanț în defensiva roș-albastrilor. Michael Antonio a stabilit scorul final, 3-1, în minutul 90 finalizând din postură de unu la unu cu Tîrnovanu după ce l-a ridiculizat pe Tamm.

Cu această victorie, West Ham acumulează trei puncte și urcă pe primul loc în clasamentul grupei. FCSB este pe patru fără niciun punct.

FCSB va disputa următorul meci, joi 15 Septembrie pe National Arena de la ora 22 contra celor de la Anderlecht.