Home > Liga 1 > Egal pentru Farul în Gruia între CFR și FCSB

Egal pentru Farul în Gruia între CFR și FCSB

cfr-fcsb-superliga

CFR Cluj și FCSB au remizat în această seară în Gruia, scor 1-1 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a 3-a din play-off-ul Superligii.

Bîrligea a deschis scorul pentru gazde în minutul 19 reluând din câțiva metri în plasă mingea respinsă în față de Tîrnovanu la lovitura de cap a lui Burcă. Florinel Coman a restabilit egalitatea în minutul 68 executând perfect o lovitură liberă de la 25 de metri.

După acest egal, CFR rămâne pe locul doi cu 35 de puncte. FCSB este pe trei cu un punct mai puțin.

Etapa viitoare, CFR va juca tot pe teren propriu contra lui Sepsi Sf. Gheorghe, iar FCSB va primi vizita liderului Farul Constanța.

Detaliile meciului

Echipele de start

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Burcă, Yuri, Braun (85′ Peteleu) – Deac (85′ Maglica), Muhar (76′ Hoban), Cvek, Krasniqi – Janga (77′ Yeboah), Bîrligea (59′ Petrila). Antrenor: Dan Petrescu;

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Cristea (62′ Radaslavescu), Tamm, Radunovic – Popescu, Șut (46′ Dawa), Olaru – Miculescu (46′ Cordea), Compagno (69′ Omrani), Coman. Antrenor: Elias Charalambous;