Home > Liga 1 > Neluțu Sabău revine cu victorie pe banca lui U Cluj

Neluțu Sabău revine cu victorie pe banca lui U Cluj

u-cluj-voluntari-superliga

U Cluj a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (1-0) în primul meci al etapei a 22-a din Superliga.

Thiam a deschis scorul pentru gazde în minutul 37 dintr-o lovitură liberă executată din unghi, fiind ajutat și de o deviere a lui Ricardinho. Damașcan a restabilit egalitatea în minutul 62 care a finalizat centrarea în fața porții a lui Costin, acesta profitând de o gravă eroare a lui Ispas.

Fulop a adus victoria clujenilor în minutul 88 cu un șut din mijlocul careului profitând de o desincronizare în apărarea ilfovenilor.

Cu această victorie, U Cluj acumulează 22 de puncte și urcă pe locul 12 în clasament. Voluntari este pe 8 cu 26 de puncte.

Etapa viitoare U Cluj va primi vizita celor de la Rapid, iar FC Voluntari va juca acasă cu CFR.