Home > Liga 1 > FOTO | Două penalty-uri decid derby-ul Dinamo – Rapid

FOTO | Două penalty-uri decid derby-ul Dinamo – Rapid

rapid-dinamo-superliga

No Images found.

Rapid și Dinamo au încheiat în această seară  la egalitate, scor 1-1 (0-0) pe stadionul Giulești în derby-ul etapei a 6-a din Superliga.

După o primă repriză cu puține ocazii de gol, partea a doua a început cu un penalty obținut de Luka Gojkovic. În minutul 50, jucătorul cunoscut sub numele de ”Xavi al Serbiei” a fost faultat în careu de Kennedy Boateng, iar Claudiu Petrila a înscris din lovitura de la 11 metri două minute mai târziu.
Dinamo și-a intensificat atacul pentru a egala, iar în minutul 77, Astrit Selmani a fost faultat în careu și a primit un penalty. Același Selmani a transformat cu ușurință penalty-ul și a ajuns la un total de 4 goluri în acest sezon al Ligii 1.
Rezultatul final a fost 1-1, iar Rapid nu reușește să obțină nicio victorie în această sezon. De cealaltă parte, „Câinii” ajung cel puțin temporar pe podium