Home > Liga 1 > Marius Șumudică, atac devastator la FCSB: „Rău, rău, rău!”

Marius Șumudică, atac devastator la FCSB: „Rău, rău, rău!”

sumudica_atac_fcsb

Marius Șumudică a avut un discurs extrem de dur la adresa celor de la FCSB și, în special, a antrenorului interimar Lucian Filip, pe care l-a criticat pentru modul în care gestionează vestiarul și comunicarea publică.

Fostul tehnician al Rapidului consideră că echipa traversează o perioadă periculoasă înaintea barajului pentru Conference League și susține că formația „roș-albastră” arată foarte slab în acest moment.

Marius Șumudică: „FCSB-ul arată rău, rău, rău”

În cadrul emisiunii FANATIK EDIȚIE SPECIALĂ, Șumudică a declarat că nu este impresionat de ceea ce vede la FCSB și a transmis că Lucian Filip nu reușește să impună autoritate în vestiar.

„FCSB-ul arată rău, rău, rău din punctul meu de vedere. E treaba lui Gigi, el știe foarte bine, el este liderul acolo.

Nu îmi place atitudinea antrenorului de acum, să fiu sincer. Nu îmi place modul cum se comportă și cum încearcă să pună problema și să explice anumite lucruri”, a spus Șumudică.

Antrenorul a continuat și a explicat că un tehnician trebuie să își asume rolul de lider, mai ales la un club precum FCSB.

„În fața vestiarului ar trebui să fii un lider. Trebuie să îți placă să preiei controlul. Liderul se naște, nu se produce.

În momentul de față el nu are nicio dorință de a ieși în evidență, de a conduce, iar vestiarul simte asta”, a adăugat fostul antrenor al Rapidului.

„FCSB este într-o vacanță plătită”

Șumudică a analizat și forma sportivă a echipei și consideră că jucătorii celor de la FCSB tratează superficial meciurile din play-out.

„FCSB-ul în momentul de față este într-o vacanță plătită. Ei cred că intrând pe teren pot câștiga cu orice adversar din play-out și uite că nu se întâmplă.

Au asigurat locul de baraj, dar asta nu înseamnă că joci în Conference League”, a declarat tehnicianul.

Acesta a mers și mai departe și a spus că FC Botoșani ar fi putut învinge FCSB dacă cele două echipe s-ar fi întâlnit recent.

„Dacă Botoșaniul juca împotriva FCSB-ului în locul celor de la Unirea Slobozia, îi bătea” a ,afirmat Șumudică.

Ce spune despre revenirea lui Elias Charalambous

Fostul antrenor al Rapidului consideră că revenirea lui Elias Charalambous înaintea barajului este o mutare riscantă.

„Tu, Elias Charalambous, ai plecat într-un moment. Vii încă o dată și îți mai iei o scatoalcă, ferească Dumnezeu, pierzi barajul.

Este o mutare destul de riscantă. Și eu sunt convins că se va întoarce”, a spus Șumudică.

Verdict înaintea barajului pentru Conference League

În opinia lui Marius Șumudică, FCSB are două mari probleme în acest moment: nivelul scăzut al meciurilor din play-out și impresia că trecutul european poate câștiga meciurile din prezent.

„Ei până la meciul cu Slobozia au crezut că ceea ce au făcut în Europa și trecutul lor le dă prima șansă. Total eronat”, a concluzionat fostul tehnician giuleștean.

Author

Lasa un raspuns

Acasa
Fotbal
Categorii
Cautare
×